6 Kasım 2022 Pazar
Ana SayfaTelevizyonGönül Dağı'nda bu hafta Sefer gönülleri dağladı!

Gönül Dağı’nda bu hafta Sefer gönülleri dağladı!

TRT 1’in sevilen dizisi Gönül Dağı, gönüllere dokunmaya devam ediyor. Duygusal sahneleriyle göz dolduran, komik ve samimi sahneleriyle yüzlerde tebessüm uyandıran Gönül Dağı, evlerin neşesi olmaya devam ediyor.

Peki Gönül Dağı’nda bu hafta neler oldu, neler yaşandı? Gelin, hep beraber bakalım…

Gönül Dağı bu hafta, Sefer’in duygusal sahneleri ile başladı. Sefer rolünü canlandıran usta oyuncu Ferdi Sancar, bu bölümdeki oyunculuk performansıyla izleyenleri gözyaşlarına boğdu. İzleyiciler bu bölümde, Sefer’in acılar içinde geçen çocukluğuna ve sonrasına tanıklık ettiler.

Sefer’in, aldığı amigurumi oyuncakları kimsesiz çocuklar derneğine başladığını öğrenen Zahide ise Sefer’e karşı, içinde ufak da olsa bir umut beslemeye başlar ve uzun zamandır belki de ilk defa yüzü güler.

Sefer’in peşine düşen ve onunla görüşmek isteyen Zahide, bir türlü Sefer’e ulaşamaz. Sefer’e ulaşmak için evine kadar giden Zahide, buradan da eli boş döner. Sefer’in evinin önünde komşulardan birinden Sefer’in 8 yaşında evlatlık alındığını öğrenir.

Asla pes etmeyen Zahide, uzun uğraşlar sonunda Sefer’e, kimsesiz çocukların kaldığı yurtta ulaşır ve burada konuşurlar. Zahide Sefer’den özür diler, hatalı olduğunu söyler.

Sefer ise Zahide’yi evine bırakırken, ona olan duygularını açıklar. Zahide’ye gönlünü açar ve ilân-ı aşk eder. Bundan sonrası ne olur bilinmez ama, Zahide ile Sefer ikilisi dizi severler tarafından çok sevilen bir ikili olmuş durumda.

Gelelim çalınan uçak mevzusuna..

Mucit üçlü ise geçtiğimiz bölüm çalınan uçaklarının izini sürmeye hurdacıdan başlarlar. Uçağa dair bir iz süren amcaoğulları, uluslararası ajanlardan dahi şüphelenirler. Tüm kasabalılar da el birliği ile uçağı aramaktadırlar. Uçağı ararken Taner’in aklı bir yandan gönlünü verdiği Dilek’dedir. Dilek ise annesi tarafından kasabadan gitmeye zorlanır. Dilek’in annesi Gülsüm öğretmen, kasabada saygı duyulan ve sevilen bir isimdir.

Dilek, eski nişanlısı Serdar için; içinde büyük bir kuşku beslemektedir. Uçağı Serdar’ın çalmış olabileceğini düşünen Dilek, Serdar’ı arayarak onunla görüşmek ister ve belediye misafirhanesi önüne gelen Serdar ile Dilek tartışırlar. Serdar’ın yakasına yapışan Dilek, uçağı çalan kişi kendisi ise bir an önce uçağı geri getirmesini ister.

Olaylar birbirini takip ededursun, Dilek’in evini taşırken Taner’e bir telefon gelir ve arayan komutandır. Taner gelen bu telefon ile müjdeli haberi alır. Uçak, Ankara yolunda bulunmuştur.

Bu arada Serdar da babasını kasabaya getirerek onu Dilek ile görüştür. Babası Serdar için Dilek’ten ikinci bir şans ister fakat Dilek bunu reddeder ve yüzüğünü masaya indirir. Ardından tren yoluna Taner’in yanına giden Dilek, gönlündeki adama sarılır. Dilek hayatında belki de ilk defa bu kadar mutludur. “Taner, senin ikinci bir memleketin daha var burada. Hiçbir zaman gitmeyeceksin buradan..” Diyerek kalbini gösteren Dilek, böylece Taner’e kalbinin kapılarını açar.

Tüm bunların yanında aslında işler pek de yolunda gitmez ve uçağın patentini bir mühendislik firmasının aldığı ortaya çıkar. Bunu takiben katılacakları festivale artık katılmayacaklarını öğrenen Taner ve diğerleri büyük bir şok yaşarlar.

Bu haberi aldıklarında onların yanında olan Serdar, her ne kadar işin dışında gibi görünse de tüm bunları o organize ediyor gibi görünüyor.

Gönül Dağı’nın yeni bölümü heyecan dolu geçecek gibi duruyor.

Sufle.org olarak takipteyiz.. 😉

İlgili İçerikler

8 YORUMLAR

  1. Zahide’nin, dolmuşun yanına her gittiğinde Selami’yi Sefer sanması çok tatlıydı. Selami çok komik yaa.. Uçan gelin sahnesini hâlâ unutamıyorum. 😅

  2. Ailecek izlediğimiz güzel bir dizi Gönül Dağı. Her sahnesiyle samimi geliyor. Cumartesi günlerini sabırsızlıkla bekler olduk. Yazınız için de teşekkürler, diziyi yeniden izler gibi oldum 😊❤

  3. Bu bölüm çok eğlenceli ve duygusaldı. Seferle gurur duyduk ailecek en iyi örneklerden biri bence. Ve en komik bulduğum sahnelerden biri de Ramazan’ın babasının patates sahneleri ve mahallenin anons odasına Ramazan’dan sonra Asuman’nın girip şarkı söylemesi ve oradaki görevlinin aynı şeyleri yaşamasında çok güldüm eğlenceli bir dizi ve sitenizde yer almasına çok sevindim elinize sağlık.🌷

  4. Gönül Dağı Sefer gerçekten de bu bölümde gönülleri dağladı. Dizi başlamadan önce merak ettiğim tek şey Sefer ile Zahide’ydi. Gönül Dağı yeni bölümünü de çok merak ediyorum. Sizlere de çok teşekkür ediyorum. 🤗

  5. Gönül Dağı Sefer karakteri gerçekten çok güzel. Ailecek severek izliyoruz. Fakat son bölümde Zahide’yi istemeye gittiklerinde yaşanan durum hepimizi üzdü. Sefer ile Zahide, dizideki en sevdiğimiz kişiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

− 8 = 2

Son Yazılar

Son Yorumlar