3 Kasım 2022 Perşembe
Ana SayfaWordPressWordPress slider hatası çözümü!

WordPress slider hatası çözümü!

WordPress slider hatası nasıl çözülür? WordPress sitelerde karşılaşılan bu hatanın çözümü nedir? WordPress slider hareket sorununa sebep olan etken nedir?

WordPress slider hatasıyla mı karşılaşıyorsunuz? WordPress slider hatasının çözümü Sufle.org’da.

WordPress tabanlı bir siteniz var ve bu sitenizde kullanmakta olduğunuz temanın kendine ait slideri bulunmakta veya WordPress slider eklentisi mi kullanıyorsunuz? Ve her nedense temanın veya eklentinin demo sayfasında çalışan slider sizin sitenizde çalışmıyor mu? Slider, sitenizde ya hiç görünmüyor, ya donuyor ya da elle dahi hareket etmiyor mu? Çözümü basit..

Ne ilginçtir ki satın aldığınız WordPress temanıza entegre gelen slider özelliği, demo sitede gayet güzel çalışıyorken, sizin sitenizde çalışmıyor ve işler yolunda gitmiyor. Ücretli veya ücretsiz kurulumunu yaptığınız slider eklentisi için de aynı durum geçerli. Sevinçle sitenizi ilk yenilediğinizde WordPress slideriniz ya dondu ya da farklı bir hata sergiledi.

WordPress slider sorununun çözümü için öncelikle admin panelinize giriş yapın.

Ardından eklentiler sayfasına gelin.

WordPress slider, temanıza entegre ise tüm eklentileri etkisizleştirin (devre dışı bırakın). Eklentileri silmenize gerek yok.

WordPress slider eklentisi kullanıyorsanız, slider eklentiniz dışındaki tüm eklentileri seçerek devre dışı bırakın.

Yukarıdaki bahsettiğimiz eklenti pasifleştirme işleminin ardından sitenizi yenileyin.

Sitenizi yenildiğinizde slider çalışmaya başladıysa devre dışı kalan eklentilerinizden bir veya bir kaçı, WordPress slider hatasına sebep oluyor demektir. Bu hatanın en büyük sebebi, eklentiler arası kod çakışmasıdır.

Eklentilerinizi teker teker etkin konuma getirerek hangi eklenti aktif iken slider hatası başlıyor bunu deneye deneye öğrenebilirsiniz.

Not: wp-rocket ve benzeri cache eklentilerinin seçili ayarları, bu tip slider hatalarını tetikleyebilmektedir.

İşler yolunda gittiyse tebrikler. Sorununuz çözüldü. 👍😊

Şayet bu işlemlerin ardından sorun hâlâ çözülmediyse, öncelikle hosting şirketinizle durumu görüşün. Hosting tabanlı bir problem de yoksa eklentinin veya temanın satışını gerçekleştiren firmadan destek isteyin.

Umarız WordPress slider sorununa çözüm sağlayabilmişsinizdir.

İlgili İçerikler

2 YORUMLAR

  1. WordPress slider sorunu çözüldü. WordPress slider hatasına sebep olan eklenti sitemde kullandığım wp-rocket eklentisiymiş. Sayenizde slider sorunu diye bir problemim kalmadı artık, teşekkür ederim.

  2. Tam bir haftadır wordpress slider hatasına çözüm arıyorum. Slider ilk haberi gösteriyor ve hareket etmiyordu. Elle denediğimizde de hareket etmiyordu. Dediğiniz gibi eklentileri devre dışı bıraktığımda wordpress slider hatası çözüldü. Eklentileri teker teker aktifleştirerek hatanın sebebi olan eklentiyi de buldum. WordPress slider hatası çözümü bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

3 + 6 =

Son Yazılar

Son Yorumlar