WordPress 5.4 güncellemesi sonrası oluşan menü sorunu çözümü!

WordPress 5.4 sürümüyle karşımıza çıktı! Uzun süredir güncelleme gelmeyen WordPress, geçtiğimiz günlerde 5.4 sürümüyle karşımıza çıkarak güncellemede gelen yenilikleri duyurdu! Peki ama oluşan bazı sorunlar var ve bu sorunları nasıl çözeceğiz? Özellikle WordPress 5.4 güncellemesiyle gelen menü düzenleme sorunu! Sorunun çözümü haberimizde..

Geçtiğimiz günlerde sitesini WordPress 5.4’e güncelleyen kullanıcılar, mobil cihazları üzerinden sitelerini düzenlerken menüye eklenen öğeleri silmek istediklerinde menü içerik detayını görüntüleyemediklerinden şikayet ettiler. Bu doğruydu ve güncelleme bazı kullanıcılar için sancılı gelmişti.

Bu sorunun çözümü oldukça basit. Ekibimiz sorunu araştırırken menü yönetiminde ince bir detay olduğunu belirledi. Menüde yer alan herhangi bir öğenin üzerine tıklayınca menü detayı görünmüyor. Fakat menü öğesinin (çerçevesinin) sağ bitiş noktasıyla, sayfa kaydırma alanının tam ortası olan alana dokununca menü detayı gelmekte ve istediğiniz düzenlemeyi yapabilmektesiniz.

WordPress 5.4 güncellemesi ile mobilde menü düzenleme silme sorununa çözüm yazımızın sonuna geldik. Bir başka WordPress yardım ve bilgilendirme konusunda görüşmek dileğiyle.

Hoşça kalın.. Sufle… 🙂