28 Nisan 2023 Cuma
Ana SayfaWordPressWordPress 5.4 güncellemesi sonrası oluşan menü sorunu çözümü!

WordPress 5.4 güncellemesi sonrası oluşan menü sorunu çözümü!

WordPress 5.4 sürümüyle karşımıza çıktı! Uzun süredir güncelleme gelmeyen WordPress, geçtiğimiz günlerde 5.4 sürümüyle karşımıza çıkarak güncellemede gelen yenilikleri duyurdu! Peki ama oluşan bazı sorunlar var ve bu sorunları nasıl çözeceğiz? Özellikle WordPress 5.4 güncellemesiyle gelen menü düzenleme sorunu! Sorunun çözümü haberimizde..

Geçtiğimiz günlerde sitesini WordPress 5.4’e güncelleyen kullanıcılar, mobil cihazları üzerinden sitelerini düzenlerken menüye eklenen öğeleri silmek istediklerinde menü içerik detayını görüntüleyemediklerinden şikayet ettiler. Bu doğruydu ve güncelleme bazı kullanıcılar için sancılı gelmişti.

Bu sorunun çözümü oldukça basit. Ekibimiz sorunu araştırırken menü yönetiminde ince bir detay olduğunu belirledi. Menüde yer alan herhangi bir öğenin üzerine tıklayınca menü detayı görünmüyor. Fakat menü öğesinin (çerçevesinin) sağ bitiş noktasıyla, sayfa kaydırma alanının tam ortası olan alana dokununca menü detayı gelmekte ve istediğiniz düzenlemeyi yapabilmektesiniz.

WordPress 5.4 güncellemesi ile mobilde menü düzenleme silme sorununa çözüm yazımızın sonuna geldik. Bir başka WordPress yardım ve bilgilendirme konusunda görüşmek dileğiyle.

Hoşça kalın.. Sufle… 🙂

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
İlgili İçerikler

27 YORUMLAR

  1. Mobilde bahsettiğiniz durumu kontrol ettiğimde fark ettim ki menü düzenleme ve silmedeki sıkıntı benim sitemde de var. Anlıyorum ki genel bir sorun bu. WordPress 5.4 güncellemesi gerçekten de sancılı olacak gibi. Bakalım daha hangi sorunlarla karşılaşacağız.. Belirttiğiniz yöntem ile sorun çözüldü. Teşekkür ederim. Umarım WordPress yeni güncellemede bu detayın farkına varır.

  2. Sitemde WordPress 5.4 güncellemesini yaptıktan sonra menü düzenleme sorunuyla ben de karşılaştım. Bilgisayarım olmadığı için, mobilde karşılaşılan bu sorunu çözmekten başka yolum yoktu. Yazınızdaki hususları dikkate alarak problemi çözdüm. Teşekkürler.. 🙂

  3. WordPress diğer sistemlere göre oldukça başarılı. Fakat ara ara böyle hatalar ile karşımıza çıkıyor. Menüyle uzun süredir işim yoktu. Menüye icon eklemek için uğraşırken ayarları bozdum sandım. Nette yaptığım aramada farkettim ki sorun güncelleme sonrası oluşmuş. Menü sorunu çözüldü teşekkür ederim. İyi çalışmalar..

  4. Menü sorunu WordPress sitemde uzun süredir vardı, tabi farklı sorunlar. Güncellemeyle bu düzeldi. Fakat güncelleme sonrasında da menüyü düzenleme sorunu başladı. Sayenizde onu da çözmüş olduk. Paylaşım için teşekkürler 🙂

  5. Telefon ekranım küçük, ekranda defalarca farklı alanlara dokunmama rağmen menü detayını açamadım. Sayenizde WordPress menü sorunu çözüldü. Yeni wp güncellemesinde tamamen düzeltirler inşaallah bu durumu.

  6. Sorunlu gelen WordPress güncellemelerinden artık çok sıkıldım. Joomla da kullandım fakat WordPress daha kolayıma geliyordu ve ekipçe daha profesyonellerdi. Bu duruma nasıl geldiler bilemiyorum. Son derece acemice yapılan bu güncellemelerin sonu ne olur, onu hiç bilmiyorum. Sorun mu, şimdilik sayenizde çözüldü. Teşekkürler.

  7. Menü sanki kilitli gibi sıkıntılıydı. Telefon modelim, android sürümü vs baya eski, bundan dolayı menü sorunu oluştu sanmıştım. Ama wordpress’in android ile ne alakası var.. Sayenizde sorun çözüldü teşekkürler.

    • Eski sürüm android mobil cihazlarda bazı problemler çıkabiliyor. Farklı ve güncel bir cihazda da aynı sorun varsa öncelikle php sürümünüzün güncel olup olmadığını cpanel üzerinden kontrol edin. Bu noktada sorun yoksa eklentileri gözden geçirin. Buna rağmen çözülemeyen sorunlar için profesyonel bir destek almanızda fayda var.

  8. WordPress hata çözümü için önerilenler faydalı oldu teşekkürler. Menü sorunu cihaz kaynaklı çıktı. Benzer sorunları hosting sebepli yaşayanlar olabilir. WordPress hosting ayarları ile alakalı olabilecek durumlarda, yani tüm seçenekler tükendiğinde yer sağlayıcıyla iletişime geçmek gerekebilir. Hosting kaynaklı problemler büyük ölçüde çözüme ulaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Yazılar

Son Yorumlar