WordPress “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” Hatası Çözümü!

Please log in or register to like posts.
News

WordPress “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” hatası nasıl çözülür? WordPress güncelleme sonrası karşılaşılan bu hatanın çözümü nedir?

WordPress siteniz var ve sitenizde konu veya sayfa eklemek istediğinizde; “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” hatasıyla mı karşılaşıyorsunuz? “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” Hatasının çözümü Sufle.org’da.

Ne ilginçtir ki Wordpeess’de yazı eklemeye çalışırken konuya sadece başlık girilip “Yayınla” dediğimizde konu yayınlanıyor. Fakat konuya içerik girildiğinde ise; “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” hatası ile karşılaşılıyor.

Bu hata WordPress 5.3 güncellemesi sonrası yeni editör sisteminden kaynaklı olarak meydana gelmekte.

Hatanın çözümü ise blok sistemli editörden klasik editöre geçmek. WordPress yeni editördeki bu sorunu aşana kadar sitenizde klasik editör kullanarak bu hatayı giderebilirsiniz.

Peki WordPress klasik editörü nasıl kuracaksınız?

İşte eklentinin linki: “Klasik Editör

Tebrikler. Sorununuz çözüldü.

 

4 comments on “WordPress “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” Hatası Çözümü!

  1. Yaklaşık iki haftadır “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” hatasını ben de wordpress sitemde alıyorum. Linkini verdiğiniz eklentiyi kurarak klasik editörü aktif yaptıktan sonra sorun çözüldü. Bu verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.

    • Verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler 🍂 bu site çok faydalı elinize emeğinize sağlık 🤗

  2. İki ayrı WordPress sitem var ve bu sitelerin sadece birinde yazı yayınlarken “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” hatası ile karşılaşıyorum. Diğer sitemde ise herhangi bir sorun söz konusu değil. Bu duruma bir anlam veremedim. Anlattığınız yöntem ile sorun çözüldü fakat neden böyle bir sorun sadece bir sitede oluştu anlamak mümkün değil, en azından benim açımdan böyle. Anlatımınız için teşekkür ederim, sorun çözüldü.

  3. Bu hatanın kaynağının tam olarak ne olduğu belli olmasa da sorun çözüldü. Herşey yolunda giderken wordpress json hatası çıkmaya başladı. Yazınızdan sonra siteme eklediğim yazıları kaydetmeyi başardım teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir