3 Kasım 2022 Perşembe
Ana SayfaWordPressWordpress "Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir."...

WordPress “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” Hatası Çözümü!

WordPress “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” hatası nasıl çözülür? WordPress güncelleme sonrası karşılaşılan bu hatanın çözümü nedir?

WordPress siteniz var ve sitenizde konu veya sayfa eklemek istediğinizde; “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” hatasıyla mı karşılaşıyorsunuz? “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” Hatasının çözümü Sufle.org’da.

Ne ilginçtir ki Wordpeess’de yazı eklemeye çalışırken konuya sadece başlık girilip “Yayınla” dediğimizde konu yayınlanıyor. Fakat konuya içerik girildiğinde ise; “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” hatası ile karşılaşılıyor.

Bu hata WordPress 5.3 güncellemesi sonrası yeni editör sisteminden kaynaklı olarak meydana gelmekte.

Hatanın çözümü ise blok sistemli editörden klasik editöre geçmek. WordPress yeni editördeki bu sorunu aşana kadar sitenizde klasik editör kullanarak bu hatayı giderebilirsiniz.

Peki WordPress klasik editörü nasıl kuracaksınız?

İşte eklentinin linki: “Klasik Editör

Tebrikler. Sorununuz çözüldü.

 

İlgili İçerikler

10 YORUMLAR

  1. Yaklaşık iki haftadır “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” hatasını ben de wordpress sitemde alıyorum. Linkini verdiğiniz eklentiyi kurarak klasik editörü aktif yaptıktan sonra sorun çözüldü. Bu verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim.

  2. İki ayrı WordPress sitem var ve bu sitelerin sadece birinde yazı yayınlarken “Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir.” hatası ile karşılaşıyorum. Diğer sitemde ise herhangi bir sorun söz konusu değil. Bu duruma bir anlam veremedim. Anlattığınız yöntem ile sorun çözüldü fakat neden böyle bir sorun sadece bir sitede oluştu anlamak mümkün değil, en azından benim açımdan böyle. Anlatımınız için teşekkür ederim, sorun çözüldü.

  3. Bu hatanın kaynağının tam olarak ne olduğu belli olmasa da sorun çözüldü. Herşey yolunda giderken wordpress json hatası çıkmaya başladı. Yazınızdan sonra siteme eklediğim yazıları kaydetmeyi başardım teşekkürler.

  4. Yayımlama başarısız oldu. Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir. Hatasıyla karşılaşınca bir şeyler ters mi gidiyor sitede diye üzüldüm. Çözüm yolunu izleyerek bu sorunu çözdüm. WordPress yardım içeriğiniz için teşekkürler.

  5. Yayımlama başarısız oldu. hata mesajı: Yanıt geçerli bir JSON yanıtı değildir. Hatasını sayenizde çözdüm teşekkür ederim. WordPress sorunsuz çok güzel. 🙂

  6. WordPress json hatası sayenizde çözüldü. Kabus gibi bir hataydı. Hosting ile ilgili bir durum olsa bilirdim, ama değil. Çok faydalı oldu. Çok teşekkür ederim.

  7. Json hatasını sayenizde çözüme kavuşturdum. WordPress json hatası içinden çıkılamaz bir hal almıştı. WordPress’i komple kaldırmayı bile düşünmüştüm. Ama sayenizde WordPress json hatasının çözümünü buldum. Teşekkür ederim.

  8. WordPress json hatası ile alakalı olarak çeşitli çözüm yolları arayışım olmuştu. Yazınız sayesinde json hatası çözüldü çek teşekkür ederim.

  9. WordPress json sorunu iyiden iyiye canımı sıkmıştı artık. Json problemini çözmek için temayı kaldırmayı bile denemiştim. Bu yazıdan sonra WordPress json hatası çözümü başarıyla gerçekleşti, teşekkür ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

41 − = 33

Son Yazılar

Son Yorumlar