3 Kasım 2022 Perşembe
Ana SayfaEleştiriLetgo, güncelleme sonrası çok değişmiş!

Letgo, güncelleme sonrası çok değişmiş!

Merhabalar sevgili okurlarımız. Bu yazımızda Letgo uygulamasının kısa bir süre önce yayınlanan güncellemesi sonrasında geldiği durumu ele alacağız. Yazımızın giriş, gelişme ve sonuç kısımlarını uzun uzun anahtar kelimelere boğmadan direkt olarak konuya geçelim.

Letgo, uygulama içerisinde Otoplus özelliğini devreye sokarak yeni bir pazara adım atarken, eski kullanıcılarının alışmış olduğu bir çok özelliğin stabil çalışmasının önüne de bilerek veya bilmeyerek büyük bir set çekmiş oldu. Milyonlarca kullanıcısını kaybetme riskini bilerek almayacağını düşündüğümüz Letgo, güncelleme sonrasında meydana gelen sorunların çözümü için bir stabilite güncellemesini halen gerçekleştirmiş değil.

Otoplus, kullanıcısı az olan bir uygulama için çok fazla bir anlam ifade etmiyor açıkçası. Araba araştırması yapmak için bir çok uygulama ve site mevcut iken bu pazarda kendine yer edinmek isteyen Letgo, mevcut kullanıcılarına da güveniyor olabilir; fakat mevcut kullanıcılar sürekli kullandıkları “kullanmadığım eşyalarımı satıyorum” kolaylığından uzaklaştığı için uygulamayı kullanmak istemiyor. Şahsen yazıyı hazırlayan editörünüz olarak ben dahi uygulamaya girdiğimde aradığım ürünü bulamıyorum.

Letgo’daki sorunlar neler?

Letgo’da yaşanan en büyük sorun tabii ki aranan ürünlerin bulunması zorluğu. Bu durum, reklam ile ürünü ön plana çıkartmak için bir sebep mi diyemiyorum; çünkü hiç ürün görünmeyen aramalarda hangi ilanınızı ön plana çıkarmak için ücret ödemek istersiniz ki?

Bu soruna diğer taraftan baktığımızda da ilan eklerken, aramalarda bulunamayacağını bildiğimiz ilanı neden ekleyelim?

Profillerin yaptığı satışlara göre güvenilirlik puanlaması ve yorumlar yine bu güncelleme ile silinerek tüm kullanıcıların profilleri sade bir hal almış ki bu durum kullanıcıların neredeyse tamamının olumsuz görüşlerine neden oldu. Ürünün satışı gerçekleştirilse dahi; satıldı olarak işaretlenen ürünün yorumlanması için gerekli pencere gelmiyor.

Son olarak Letgo’daki güncelleme sonrası oluşan sorunların görünen yüzünün ise profil açıklamalarında ve kullanıcı isimlerindeki yazı karakterlerinden bir kısmının soru işareti (?) ile yer değiştirmesi oldu.

Bu sorunlar bir güncelleme ile düzeltilir mi bilemem ama bu Letgo o eski Letgo değil. Umarım yeniden aramıza dönersin Letgo diyor ve yazımızı noktalıyoruz. 🙂

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

20 + = 23

Son Yazılar

Son Yorumlar