3 Kasım 2022 Perşembe
Ana SayfaEleştiriEmniyet şeridini ortalayan dayım, e be güzel dayım!

Emniyet şeridini ortalayan dayım, e be güzel dayım!

Merhabalar kıymetli okurlarımız. Birazdan değineceğimiz konuda geçenler, belki bir çoğunuzun başına da gelmiştir. Umuyoruz ki bu yazıyı pek saygıdeğer dayımız da okur ve bundan böyle kendi şeridini ortalayan bir tablo sergiler.

Şehir içinde telaş ile araba kullanıyorsanız, stres sizin için vazgeçilemez bir sancıdır muhakkak. Telaş faktörü, işin içinde olmasa dahi bazı durumlar sizi özellikle telaşa sokmaya yetiyor. Ha zaten telaşlı mısınız? O zaman da adrenalin seviyeniz adeta tavan yapıyor. Şimdi sizlere bugün başımızdan geçen bir durumu aktaracağım. Dayıcığım iyi dinle bak(!) burası senin için…

Çevre yolundan, otoban bağlantı yoluna çıkan güzergaha doğru ilerlerken yanıp sönen sarı ışıkta hızımızı hafifleterek sağa saptık ve emniyet şeridinden orta şeride geçmek (sinyal filan her bir şey tamam ama) niyetindeyken; orta şerit ile emniyet şeridini ortalayarak ilerleyen dayımız bize de sitem ederek (korna ile güzel temennilerde bulunarak) yanımızdan geçti ve gitti. Arabasının yarısı orta şeritte, diğer yarısı ise emniyet şeridinde. Dayıcığım, dayıcığım… Orta şeritte seyrediyor olsan ve biz direkt senin yoluna girsek anlarız. Sen belli ki iki şeriti de birbirlerine hak geçmesin diyerek aynı anda idare ediyorsun. Yapma dayıcım yapma! Ha tamamen emniyet şeridinden seyrediyor olsan (Ehliyet hocan kimdi be dayıcığım?) durum daha da vahim… Bugüne bugün sen bir dayısın ve bu durumun sana yüklediği yükümlülükler var!

Buradan kıymetli dayıcığımızın nezdinde tüm dayılara sesleniyoruz! Orta şeridi ortalayın lütfen… Araç kullanımınız bundan daha iyi olmayacak belki ama dayılık müessesesinin gereği olarak belki sizin sayenizde bir hassasiyet oluşacak. Bu hassasiyete sahip olduğunuzda ise kimse size madalya takmayacak belki; fakat gönüllerde sevimli birer dayı olarak yer edinebileceksiniz. 

Kendinize cici bakın sevgili dayılarım. Özellikle de ‘sen’ dayıcığım! 🙂

İlgili İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

21 − 14 =

Son Yazılar

Son Yorumlar